aldabra_znak_metalic.png

O nás ...

Aldabra 2021.jpg
Kapela Aldabra vznikla 25. října 2017 kolem 18:00 hod. v brněnské restauraci Bogota, kde se sešlo na pivu pět muzikantů, kteří se rozhodli, že spojí svůj hudební um a zkušenosti z předešlých projektů a společně vytvoří kapelu, která bude přinášet radost jim i jejich posluchačům.
A tak nás tady máte ... 

Marcel "Máca" Staněk

zpěv

ex-Deka, ex-Stresor

Vybavení

mikrofon - Shure BETA 58A

Máca - šedá.jpg
Mara - šedá.jpg

Marek "Mara" Štork

kytara, zpěv

ex-Družina prince Mrakomoura

Vybavení

 kytara - Ibanez Prestige

aparát - Peavey

Ivan "Segal" Sláma

klávesy, zpěv

ex-Joe Cocker revival, ex-Biomassa, ex-Trystero

Vybavení                                            

klávesy - Kurzwail PC6L

                 NORD Electro 6D

                  M-audio ProKeys SONO

   synth - Korg PS60

 aparát - Laney

Segal - šedá.jpg
Pája - šedá.jpg

Pavel "Paul" Strnad

baskytara

ex-Vorazz, ex-Grystrs

Vybavení

baskytara - Růžena            

IBANEZ SDGR

aparát - SWR 750x       

box - GOLIATH         

Martin"Indoš" Gryc

bicí

ex-Oceloví psi, ex-Grystrs, ex-Chameleon,

ex-Colapsed Vertebra

Vybavení

bubny - Pearl

činely - Zildjian

Indoš - šedá.jpg
 
2017
25. října vznik kapely Aldabra.
2018
Rok 2018 je ve znamení tvoření. Každý ze členů přináší do kapely své nápady a také dříve nerealizované skladby a z této pestré mozaiky se postupně tvoří první koncertní program. Premiérové vystoupení absolvuje kapela 23. června 2018 na Holštejfestu. Do konce roku se Aldabra představí svým fanouškům ještě 10x a postaví se na pódium např vedle kapel Root, Insania, nebo si zahraje před Romanem Dragounem.
2019
Aldabra pokračuje v koncertování, dostává nabídky předskočit např. Vildovy Čokovi s kapelou Bypass nebo kapele Premier. Zároveň padne rozhodnutí vydat skladby na prvním albu. Po počátečním hledání se kapela svěří do péče Radka Žáka a jeho studia Elevate Your Sound a mezi koncertováním tráví čas studiovou prací. K připravovanému albu natáčí kapela - rovněž v režii Radka Žáka - první oficiální klip "Ztracená spravedlnost", který se podaří odvysílat i v TV Rebel.
2020
Rok 2020 zahájí Aldabra jako předkapela Martina Krause a jeho Krausberry a pak už nastává vytoužený okamžik, kdy v brněnském Metro Music Baru pokřtí Aldabra své první album - Ztracená spravedlnost. Hostování na křtu a zároveň role "kmotřiček-sudiček" se ujaly dámy z kapely Loretta a dalším vzácným hostem/kmotrem byla brněnská kytarová legenda Mirek Horňák. Týden po křtu ještě odehraje Aldabra další vydařený koncert v brněnském M13 Rock Hell Pubu a pak přichází čtyřměsíční zákaz kulturních akcí (pod záminkou šíření COVIDU-19). Kapela této nucené pauzy využívá k tvorbě nových songů a také natočí svůj druhý klip - Starý desky. K uvolnění situace dochází až v půli července a Aldabra zahájí další vystupování jako předskokani kapelám Aleš Brichta Project a Titanik. Koncertování pokračuje v srpnu a září, to se ale už začnou opět stahovat mračna a poslední koncert odehraje Aldabra 25. září v kroměřížské Staré Masně. Je to zároveň premiérový koncert, který kapela odehraje sólo když druhá vystupující kapela svou účast odřekne. Odměnou kapele je skvělá atmosféra vytvořená publikem které jako by tušilo, že jde na dlouhou dobu o poslední kulturní akci... Úplný zákaz vystupování kapela využívá opět k tvorbě nových skladeb a také k další práci ve studiu. Jako vánoční dárek svým fanouškům Aldabra 25.12. vypouští do světa svůj třetí klip - Degustátor - který je zároveň ochutnávkou připravovaného nového alba.